Валерій Матушенко
От ведущего зависит 99% успеха праздника! Вам предлагается проведение свадеб, банкетов, дней рождений, презентаций, корпоративных вечеринок, массовых праздников, комментирование футбольных матчей, новогодних и других мероприятий на русском или украинском языке.
Мой конек – это проведение древних украинских обрядов на современной свадьбе вместе с играми, викторинами и конкурсами. Опыт работы - 37 лет на сцене и более 2100 мероприятий. Я - ведущий высшей категории, Лауреат Международного фестиваля развлекательных и игровых программ, Заслуженный работник культуры Украины, Заслуженный артист эстрадного искусства Украины, радиоведущий, профессор кафедры режиссуры Национальной академии руководящих кадров культуры и искусств, доктор философии, кандидат культурологических наук, автор книги "Сучасне весілля в контексті української обрядової культури".
Весілля це найголовніше сімейне свято. Cкладається воно з обрядів.
Послідовність весільних обрядів наступна:
1)
Коли молодята приїхали з ЗАГСУ в ресторан, то батьки їх зустрічають з короваєм, зерном та солодким вином
2)
Завжди на весіллі подруги крадуть туфлю молодої . Викупають обов’язково цю туфлю «свідки». Ця традиція є пробним камінням перед наступним обрядом.
3)
«Викрадення самої нареченої» друзі крадуть наречену, а викуповують знову перші друзі-свідки
4)
Знаходження молодим та молодою своїх половин із зав’язаними очима. Це древній звичай, який підтверджує, що молоді перед весіллям цілувалися і можуть спокійно знайти одне одного, навіть із зав’язаними очима. Причому дівчата цілують молодого в щічку, а хлопці молоду в ручку.
5)
«Прописка зятя в сім’ю тещі». Зять миє тещі ноги, протирає, кладе гроші в черевички та танцює з тещею. Задоволена теща при всіх цілує зятя та офіційно визнає чоловіком своєї дочки.
6)
«Знаття» фати. Мама нареченого знімає з молодої фату, та одягає хустину, що означає, що означає що наречена вже заміжня.
7)
«Кидання весільного» букету. Молода танцює з кожною незаміжньою дівчиною на весіллі від (17 років) та покриває їх фатою. Якщо молода хоче щоб молодий не бігав після весілля «наліво» то і його покриває, а після того стоячи спиною до дівчат кидає із-за голови свій весільний букет. Хто спіймав, та наступна заміж.
8)
«Визначення наступного нареченого». Молода стає на стілець, молодий пірнає під плаття і зубами знімає з ноги підв’язку та зубами з-за голови кидає неодруженим хлопцям. Хто спіймає той наступний одружиться.
9)
Молодята разом вирізають центр торту одним ножем та кладуть на таріль, яку тримає молода лівою рукою. Девіз обряду – РАЗОМ МИ СІМ’Я РАЗОМ МИ СИЛА!
10)
Розрізання весільного короваю та частування ним всіх присутніх. Центр короваю дістається молодятам, які повинні його з’їсти перед тим, як лягати спати, щоб життя пройшло в достатку і запити солодким вином, щоб життя було солодким. Всі інші шматки розрізані однаково, по кількості всіх присутніх. Ведучий, весільні старости та молодий проходять по рядах та пригощають цим короваєм кожного присутнього. А гості обов’язково куштують цей коровай за паперові гроші, щоб гроші завжди водилися в сім’ї. І не можна куштувати за мідні та алюмінієві, бо це слизи.
11)
Кульмінація весілля – танок при свічках.
Сімейна свіча - це символ домашнього очата, перемоги добрих сил над поганими. Всім гостям даються маленькі свічки, а молодята беруть собі одну-широку. Виливається світло і відбувається заключний загальний танок всіх гостей, які стоять по колу, а молоді в центрі.
- (050) 683-89-40
- 044-228-92-18